niedziela, 15 listopada 2009

Wegański Weekend we Wrocławiu. Więcej jedzenia, mniej cierpienia!


Info z:
http://vega-wroclaw.pl/?page_id=96

20-22 listopada 2009 wrocławscy weganie zapraszają mieszkańców miasta do zasmakowania w diecie wegańskiej oraz filozofii życia bez przemocy wobec zwierząt.

Bar wegetariański Vega, Kalaczakra Gallery&Coffee, Falanster oraz Centrum Reanimacji Kultury zamienią się na ten czas w sale wykładowe oraz miejsca kulinarnych potyczek.

Odbędą się wykłady na temat etyki, zdrowia, pokazy gotowania a także koncert i konkursy.

W piątek gościć nas będzie Kalaczkra. Posłuchamy opowieści o dalekich wyprawach i o tym jak weganie radzą sobie w podróży. Relacje z podróży wzbogacone zostanę pokazem slajdów. Będzie czas na wymianę poglądów. Wszyscy którzy zgłodnieją w trakcie żywiołowych dyskusji będą mogli posilić się wegańskim ciachem.

Usytuowany w sercu miasta Bar wegetariański Vega zamieni się w salę wykładową w sobotę. W planach dużo wykładów, między innymi wykład Pani Agnieszki Biernat terapeuty i dietetyka. Będzie on okazją do zapoznania się ze wszystkimi zasadami żywieniowymi, które powinny towarzyszyć weganom oraz błędami jakie zdarza im się popełniać w trakcie komponowania posiłków.

Posłuchamy wykładu duetu Avocado, który tworzą Daniel Jaroć i Joanna Krupicka. Jeszcze tego samego dnia przygotują dla nas smaczne wegańskie posiłki i zdradzą nam kilka kulinarnych sekretów. W ręce ochotników oddamy koszulki i farby. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w konkursie na najciekawszy wegański motyw.

Wieczorem przeniesiemy się do Centrum Reanimacji Kultury aby posłuchać muzyki, obejrzeć wystawę zdjęć i posłuchać opowieści o wegańskich afrodyzjakach.

Niedzielne poranne wykłady rozpoczną się w kawiarni Falanster. W planach między innymi wykład na temat zależności między prawami kobiet i prawami zwierząt, permakultury oraz pokaz filmu. Popołudniu przeniesiemy się raz jeszcze do baru Vega aby posłuchać wykładu na temat ewolucji prawa, etyki i moralności, ich powiązaniach z kwestią praw zwierząt oraz zapoznać się z działalnością lokalnych grup działających na rzecz praw zwierząt. Odwiedzą nas przedstawiciele Schroniska dla koni TARA, Straży dla zwierząt oraz Fundacji 2 i 4.

Będziemy tam :)