środa, 11 listopada 2009

Gdzie jest Słońce?

Nie cierpię listopada. Tego zimna, łysych drzew i nieba pełnego ciężkich chmur, na którym całymi tygodniami nie pokazuje się Słońce. Nie mogę niestety przespać tego i obudzić się wiosną, próbuję więc zaprzyjaźnić się z ta porą roku.

Ostatnio uczestniczyliśmy w bardzo fajny projekcie Marchewka - Reaktywacja, 2-dniowych warsztatach nt. zdrowego odżywiania + szybki kurs gotowania. Choć były to dla nas znajome treści, fajnie było się spotkać z ciekawymi ludźmi, razem pogotować i zjeść super zdrowe ekologiczne i makrobiotyczne jedzonko. Dziewczyny cały czas kontynują swój projekt w całej Polsce, w przyszłym roku także mają zamiar go powtórzyć, więc jeśli jesteście zainteresowani, zaglądajcie na ich stronę:

http://www.marchewka-reaktywacja.pl/

Jesienią na szczęście bardzo dużo się dzieje, więc nie mam też za bardzo czasu myśleć o tym przygnębiającym listopadzie .. ;)
Z Avocado mamy pełno pracy. Pozytywnie zaskakuje nas zainteresowanie wegańskim cateringiem. Codziennie coś przygotowujemy i to zwykle dla ludzi, którzy na codzień jedzą mięso, a na ich bankiecie, albo szkoleniach serwujemy w 100% roślinne jedzonko. Nie przeszkadza im to zupełnie, wręcz przeciwnie - bardzo podba i smakuje. :)

29 listopada organizujemy demonstrację antyfutrzarską, jeśli tylko nie jedziecie w tym czasie na zjazd animalistyczny do Krakowa, zapraszamy do Gdańska na demo!

A już jutro w Gdyni podczas kolejnego diy koncertu przy naszym stoisku będzie można wrzucić grosik do puszki na rzecz działań lokalnej grupy Vivy!, przede wszystkim na pomoc dla bezdomnych kotów. Zapraszamy także z puszką kociej karmy.

Każdy, kto pomoże zwierzakom, otrzyma słodką niespodziankę od Avocado i czasopismo Vege.